Fajerwerki - Hurtownia fajerwerków - pokazy pirotechniczne - Fajerwerki na wesele

pokazy pirotechniczne w Nysie

IX Festiwal Ognia i Wody w Nysie - VIDEO

Wielkie festiwale zawsze przyciągają mnóstwo osób. Tańce, koncerty i wiele innych atrakcji – zachęcają wszystkich do wspólnej zabawy i przeżywania wyjątkowych chwil. Żaden inny punkt programu jednak nie skupia na sobie tak dużej uwagi, jak pokazy fajerwerków. Tak też było na tegorocznej edycji Festiwalu Ognia i Wody w Nysie.

 

Jest to jedna z największych tego typu imprez na Śląsku, a także w całej Polsce. Od lat festiwal przyciąga tysiące turystów, którzy pragną ujrzeć na niebie piękno ognia. Co edycję występują tu różne grupy zarówno z kraju, jak i całego świata, dając elektryzujące pokazy pirotechniczne. Na imprezie nie brakło oczywiście również koncertów oraz całonocnej zabawy tanecznej.

Przed wielkim show

14 lipca 2018, jak co roku od dziewięciu lat, na plaży Jeziora Nyskiego stanęła scena, a sam brzeg zapełnił się atrakcjami dla młodszych i starszych uczestników. Było również odpowiednie zaplecze cateringowe – gwarantujące pyszne przekąski. Cała impreza zaczęła się w przed godziną 17 – wczasowicze z Górnego Śląska, województwa dolnośląskiego, a także innych regionów kraju, otrzymali na rozbudzenie „apetytu” taneczny flash mob. Tuż po nim swoim pokazem tańca nowoczesnego atmosferę rozgrzewał lokalny zespół Tanero. Zabawa więc zaczęła się w rytmie dyskotekowych hitów.

pokaz fajerwerków w Nysie

Po godzinie 18 na przygotowanej scenie rozbrzmiały rockowe akordy gitary. Część muzyczną otworzył zespół My Secret Haven, a tuż po nich pojawiła się grupa Horyzont, grając swoje największe hity – z każdą chwilą gromadząc wokół siebie coraz większe grono imprezowiczów. Gwiazdą wieczoru jednak była znana wszystkim z zespołu Brathanki Halina Mlynkova – dając ze swoim zespołem koncert pełen skocznej muzyki zachęcającej do wspólnej zabawy.

Choć plaża stała się dla wielu piaszczystym parkietem tanecznym, to mamy wrażenie, że tak samo, jak my, tak i większość uczestników z napięciem czekała na to, co miało nastąpić po koncertach. W bezpiecznym oddaleniu od bawiących się przy muzyce gości szykowaliśmy się wraz z dwoma innymi ekipami do głównego punktu programu – pokazów pirotechnicznych, które po raz dziewiąty miały uświetnić całe wydarzenie.

Niech niebo zapłonie różnymi kolorami!

Punkt kulminacyjny Festiwalu Ognia i Wody 2018 w Nysie miał miejsce o godzinie 22 – na ten czas bowiem zaplanowano rozpoczęcie pokazu fajerwerków.

Każdy z zespołów zyskał 9 minut na oczarowanie swoimi fajerwerkami wszystkich zgromadzonych na brzegu Jeziora Nyskiego – wpierw pod zadany fragment muzyczny, a następnie prezentując własną kompozycję. Wszystkie ekipy dały z siebie wszystko, by przygotowane pokazy pirotechniczne były przede wszystkim oszałamiającą atrakcją, dzięki której niebo nad Nysą zabłysło jasnym światłem kolorowych eksplozji.

Jak w większości tego przypadków – pokaz fajerwerków wiąże się również z konkursem, która ekipa dała najpiękniejszy show. Rywalizacja była twarda – każdy bowiem chciał zapewnić wszystkim zgromadzonym na brzegu ludziom niezapomniane wrażenia. Z dumą jednak możemy powiedzieć, że zespół Wulkan Pokazy Pirotechniczne, który do Nysy przybył z dalekiego Pruszcza Gdańskiego, zajął drugie miejsce.

Nie było Cię tam? Nic straconego!

Wszystkich chętnych, którzy są zainteresowani tym, jak wyglądały nasze fajerwerki na Festiwalu Ognia i Wody 2018, mogą zobaczyć zamieszczony poniżej filmik. Choć tego typu show najlepiej smakuje na żywo, to wierzymy, że przedstawiony na stronie materiał choć trochę przybliży wszystkich do tego, jak wspaniała jest to impreza i jak piękny daliśmy występ.

Do zobaczenia, Nyso!

Oficjalnie około godziny 23 zakończono cały pokaz, po czym wręczone zostały puchary. Temperatura jednak nie opadała – piękna pogoda, jaką mogliśmy raczyć się przez cały dzień, była idealna na tańce i zabawy, które trwały aż do białego rana. My zaś wyjeżdżaliśmy ze Śląska z satysfakcją, że daliśmy z siebie wszystko, by dostarczyć ludziom zapierającej dech w piersiach rozrywki – szczerze wierzymy, że tak było.

Możliwość wystąpienia ze skomponowanymi przez nas fajerwerkami w Nysie niosła niesamowite przeżycie. Na miejscu było mnóstwo pozytywnej energii, a pokazy przygotowane zarówno przez Wulkan Pokazy Pirotechniczne, jak i dwie pozostałe grupy, były przysłowiową kropką nad „i” całego wydarzenia.

W tym czasie mogliśmy zobaczyć ciekawy performance naszych kolegów po fachu, ale przede wszystkim zaprezentować tysiącom uczestników festiwalu piękno przyszykowanych przez nas fajerwerków, dając z siebie maksimum – jak zawsze.

Szczerze liczymy na to, że to nie jedyny nasz występ na tym wyjątkowym festiwalu dwóch żywiołów i jeszcze będziemy mieli możliwość dać w Nysie pokaz pirotechniczny, który zapadnie wszystkim w pamięć.

Zapraszamy też do uczestnictwa w festiwalach z pokazami fajerwerków – tych bowiem w Polsce nie brakuje.