Fajerwerki - Hurtownia fajerwerków - pokazy pirotechniczne - Fajerwerki na wesele

Pokazy fajerwerków i festiwale w Polsce w 2019 roku [Kalendarz]

Popularność pokazów z fajerwerkami i sztucznymi ogniami spowodowała, że organizowane są ich cykliczne odsłony w formie festiwalu. Część z nich ma charakter międzynarodowy, ale i te o zasięgu krajowym mają swoich wiernych wielbicieli i ugruntowaną renomę. Biorą w nich udział uznane zespoły, które uczestniczą regularnie w wydarzeniach o randze festiwalu na całym świecie, rywalizując między sobą o laur zwycięstwa. Przygotowane przez nich pokazy są unikatowym dziełem artystycznym. Które z nich szczególnie warto zobaczyć w 2019 roku? Poniżej przybliżamy subiektywną listę, zapraszając na wyjątkową ucztę dla oczu – taką, która nigdy nie powszednieje i się nie nudzi. festiwale fajerwerków 2019

Widowiska pirotechniczne – gwarancja spektakularnych przeżyć

Feeria barw, mnogość form rozbłysków oraz wielkość opcji ich konfiguracji na nocnym niebie zapewniają zapierające dech w piersiach efekty. Wydarzenia przewidujące w programie pokaz fajerwerków i sztucznych ogni ściągają tłumy osób, gwarantując niezapomniane wrażenia. Tego typu przedstawienie, zrealizowane z rozmachem, jest już niemalże obowiązkowym elementem dużych uroczystości o charakterze miejskim, firmowym lub prywatnym. Podnosi rangę imprezy i ją urozmaica. Z kolei włączenie pokazu fajerwerków i sztucznych ogni do przyjęcia weselnego, ważnej rocznicy osobistej lub firmowej jest mocnym ich punktem kulminacyjnym i wielką atrakcją dla gości. Spektakularny efekt widowisk doceniali przecież nawet potężni władcy, na których cześć były organizowane. Na przykład w Chinach każdy pokaz fajerwerków i sztucznych ogni miał zapewnić pomyślność na kolejny rok i odpędzić złe moce. Dziś nie tylko nie odstrasza, ale przede wszystkim przyciąga – i to tysiące osób w różnym wieku.

Dobry festiwal? Takich w Polsce nie brakuje!

Organizatorzy dbają o unikatową formułę eventów, dokładając starań, by każdy show był efektownym spektaklem, w których grze świateł towarzyszy muzyka i pokaz laserów. Efektowny pokaz podzielony jest na akty o różniących się wątkach i odmiennych tłach muzycznych. Łącze je wspólny temat przewodni oparty na unikatowej koncepcji. To swoisty teatr, w którym fajerwerki i sztuczne ognie grają główne role. Program festiwalu oparty jest na oryginalnym scenariuszu, który przewiduje rozwój akcji, wciągającą dynamikę, stopniowaną dramaturgię, momenty budujące napięcie i wzruszenie oraz wielki finał. Festiwal przygotowują profesjonalne ekipy, przy największych wydarzeniach pracują tysiące osób wykorzystujące tony fajerwerków i sztucznych ogni. Ze względów bezpieczeństwa wykorzystywane są najlepsze, spełniające normy europejskie materiały,  a organizatorzy mają wypracowane procedury bezpieczeństwa. Aby uczestniczyć w imprezach o takiej skali i standardzie, nie trzeba udawać się za granicę. Polska ma kilka ciekawych wydarzeń, na które warto wybrać się w 2019 roku. Część z nich odbywa się w przepięknej scenerii, w miejscowościach o walorach historycznych i turystycznych, inne wykorzystują nowoczesne obiekty usługowe. Poniżej prezentujemy zestawienie must-see!

Pokazy fajerwerków i festiwale 2019

Tytuł wydarzeniaMiejsceData
Wianki w Krakowie – widowisko Kraków 22.06.2019
Festiwal Wiatru (Stary Lech Fire Festiwal), widowisko pirotechniczne jako reprezentacja żywiołu ognia Ustka 13.07.2019
Festiwal Sztuk Pirotechnicznych: Ełk, Ogień i Woda Ełk 5-6.07.2019
Festiwal Ognia i Wody w Nysie Nysa 20.07.2019
Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne Pyromagic Szczecin 10-11.07.2019
Festiwal Pirotechniczny PyroSilesia Katowice Lotnisko Muchowiec 31.08.2019

Pirotechnika ma niesłabnące grono wielbicieli. Na imprezy ściągają rzesze osób rejestrujących kaskady wielobarwnych rozbłysków i koncertowe brzmienia zarówno w pamięci, jak i na różnych filmach czy zdjęciach. Producenci prześcigają się w nowościach dotyczących form, kolorystyki oraz efektów. Para młodych może na niebie wypisać swoje imiona, firma wyświetlić fajerwerkami i sztucznymi ogniami logo, a nad każdym miastem może pojawić się jego nazwa. Powiedzenia o niebiańskich odczuciach i wystrzałowej zabawie mają w pokazach pirotechnicznych swoje fizyczne odpowiedniki.