Fajerwerki - Hurtownia fajerwerków - pokazy pirotechniczne - Fajerwerki na wesele

Planujesz pokaz sztucznych ogni na weselu? Oto 5 rzeczy, o których musisz pamiętać.

Są okazje, które zalicza się do najpiękniejszych momentów w życiu. Taką rangę ma ślub. To wyjątkowe wydarzenie wymagające nietuzinkowej oprawy. Atrakcji, która zauroczy gości i będzie powodem do dumy dla pary młodej. Sprawi, że wesele zapadnie w pamięci, będzie wspominane przez lata i podawane jako przykład imprezy, która zachwyciła dosłownie wszystkich obecnych. Jednym z bardziej efektownych pomysłów na urozmaicenie wesela jest pokaz fajerwerków. To zapierający dech w piersiach spektakl. Feeria barw sztucznych ogni na nocnym niebie zapewnia zapierające dech w piersiach widowisko. Takie, które nigdy nie powszednieje i się nie nudzi. Zrealizowane z rozmachem jest obowiązkowym elementem dużych uroczystości. Podnosi rangę imprezy i ją urozmaica. Coraz częściej uatrakcyjnia również wesele. fajerwerki na wesele Spektakularny efekt fajerwerków doceniali już nawet potężni władcy Chin, na których cześć były organizowane pokazy sztucznych ogni. Miały one zapewnić szczęście na kolejny rok i odpędzić złe moce. Nic dziwnego, że dobre wróżby, z którymi są kojarzone, mają przynieść pomyślność zakochanym i zapewnić im długi, udany związek. O czym należy zatem pamiętać, planując taką niespodziankę na wesele?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W sprzedaży dostępne są gotowe zestawy do samodzielnego odpalenia. Takie rozwiązanie ma jednak szereg minusów. Jednym z najważniejszych są kwestie bezpieczeństwa. Firmy specjalizujące się w pokazach sztucznych ogni, takie jak nasza, mają dopracowane procedury zapobiegające wypadkom, a także wymagane certyfikaty i akredytacje. Renomowane marki działające od lat na rynku, wykorzystują najlepsze, sprawdzone, spełniające normy europejskie materiały, pochodzące z wiarygodnych źródeł. Mają również rozległe doświadczenie w odpalaniu fajerwerków, przez co impreza przebiega bez zakłóceń technicznych. Powierzenie tego zadania jednemu z gości na weselu może doprowadzić do tragicznego wypadku lub problemów. Zniweczy to przygotowania i doprowadzi do straty pieniędzy. Odpalenie fajerwerków wymaga obeznania i lepiej nie zdawać się w tym przypadku na kogoś przypadkowego. O nieszczęście naprawdę nietrudno. To cena, której nie warto ponosić.

Czas i miejsce są równie ważne

Istotna w planowaniu jest również odpowiednia godzina rozpoczęcia pokazu. Na ciemnym niebie znacznie lepiej widać barwy i kształty rozbłysków. Pokaz z fajerwerkami może stanowić również punkt kulminacyjny wesela lub zamykać oczepiny. Specjalistyczna firma zawsze pomaga w ułożeniu scenariusza i pokazuje przykłady realizacji. Wszystko po to, aby spełnić marzenia klienta! Dobrze jest spotkać się wcześniej i mieć czas na spokojne omówienie tematu.   Liczy się również wybór miejsca, po to, żeby zapewnić gościom na weselu jak najlepszą perspektywę do podziwiania widowiska sztucznych ogni.  O ustaleniach warto wcześniej uprzedzić fotografa, który będzie miał szansę na przemyślenie koncepcji zdjęć – zajmie dobre miejsce i zrobi piękne fotografie świeżo poślubionej parze.

Przemyślana koncepcja to podstawa

Atrakcyjny pokaz powinien mieć zaplanowany przebieg. Sztuczne ognie mają różny kształt, barwę. Tworzą na niebie wiele wzorów. Dobrze jest, jeśli ich odpalanie nie wygląda na chaotyczne, ale jest rozplanowane w odpowiedniej kolejności i odstępach. Ma właściwą dynamikę oraz płynność, które budują emocje. Nasza firma ma doświadczenie, kompetencje i zasoby, aby przygotować pokaz sztucznych ogni stanowiący połączenie dzieła artystycznego z eventem rozrywkowym. Spektakularnym efektom wizualnym może towarzyszyć muzyka koncertowej jakości. Wzmacniająca odbiór, budująca atmosferę wzruszenia i radości. Dysponujemy bogatą biblioteką utworów – pozwalających na stopniowanie napięcia i kreujących podniosły lub pogodny nastrój. Możliwe jest wkomponowanie w ulubionych przebojów lub takich, których słowa oddają to, co chcą powiedzieć sobie tego dnia młodzi małżonkowie. Wszystko oparte jest o opracowywany z młodą parą scenariusz, w którym kompozycje są odopowiednio wyreżyserowane, a długość trwania widowiska z fajerwerkami zależy od preferencji i budżetu zamawiającego. Całość jest montowana, obsługiwana i demontowana przez profesjonalną ekipę złożoną z wykwalifikowanych pracowników. Możliwe jest także dodatkowe wprowadzenie laserów czy videomappingu na budynku. Za taką klasą wykonania stoi nowoczesny, światowego standardu sprzęt, regularnie poddawany przeglądom.

Pamiętaj o sprawach formalno-prawnych

Nie bez znaczenia jest też kwestia legalności przedsięwzięcia, czyli zdobycie stosownych pozwoleń. Za odpalanie fajerwerków bez pozwolenia grozi mandat opiewający na 500 złotych, ponieważ jest to kwalifikowane jako akt zakłócania spokoju, ciszy i porządku publicznego. Osoba prywatna praktycznie nie ma szans na pokaz sztucznych ogni w miejscu publicznym. Prawdopodobieństwo oficjalnego zezwolenia wzrasta w przypadku terenu prywatnego. Wymaga to złożenia wniosku do sekretariatu Urzędu Miasta z informacjami o:
  • dacie planowanego pokazu,
  • godzinie rozpoczęcia,
  • okoliczności jego przeprowadzenia,
  • liczbie fajerwerków,
  • typie i rodzaju pirotechniki.
Obowiązkowe jest również uiszczenie opłaty skarbowej za wydanie decyzji administracyjnej. Szanse na pozytywne rozpatrzenie wzrastają, gdy występuje o nią podmiot zajmujący się pirotechniką. To kolejny argument za wyborem naszej firmy!

Ustalenie ceny

Cena usługi zależy od dokładnego przebiegu, intensywności, długość i zastosowanych efektów specjalnych. Na trwający 2-5 minut spektakl składa się kilkaset wybuchów, a jego cena waha się od 1500 do 5000 zotych. Sztuczne ognie w sklepie może wydają się tańsze, ale wiąże się to z ryzykiem niepowodzenia – a tego każdy chce przecież uniknąć, tym bardziej na weselu. Podsumowując – planując atrakcje z fajerwerkami na weselu, należy wcześniej pomyśleć o kwestach bezpieczeństwa, sprawach urzędowych, kosztach, a także o dokładnym scenariuszu. Najlepiej sprawdzi się przekazanie całości organizacji doświadczonej firmie. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i przedstawimy przykładowe realizacje.