Fajerwerki - Hurtownia fajerwerków - pokazy pirotechniczne - Fajerwerki na wesele

Czy fajerwerki mają termin ważności?

Pokazy pirotechniczne stają się nieodłącznym elementem hucznych zabaw. Coraz bardziej popularne na weselach czy dużych firmowych eventach robią wrażenie na wszystkich gościach. Najczęściej wykorzystywane w sylwestrową noc, są punktem kulminacyjnym imprezy. Pożegnanie starego roku i przywitanie nowego z wykorzystaniem fajerwerków i zimnych ogni jest tradycją w niemal każdym kraju.

termin ważności fajerwerki

Jak przygotować się do bezpiecznego użytkowania petard? Ile wynosi ich data ważności? W poniższym artykule odpowiadamy na te i inne pytania - sprawdź!

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Zarówno przy wyborze, zakupie, jak i użytkowaniu różnego rodzaju fajerwerków należy zachować zdrowy rozsądek. Bezpieczeństwo organizatorów i widzów musi być priorytetem. Do wszystkich środków pirotechnicznych powinna być załączona instrukcja obsługi w języku polskim. Poza najważniejszymi informacjami dotyczącymi właściwego użytkowania produktu musi zawierać numer katalogowy artykułu, znak dopuszczenia do sprzedaży oraz nazwę producenta lub importera. Ponadto warto wiedzieć, że sprzedaż materiałów pirotechnicznych jest dozwolona tylko osobom pełnoletnim.

Tak, jak każdy produkt fajerwerki powinny mieć oznaczony termin ważności. Chociaż wiele osób uważa, że to artykuł, który się nie przeterminuje, a data jest jedynie umowna, należy dostosować się do informacji zawartych na opakowaniu.  Użytkując fajerwerki, pamiętaj, by nie odpalać ich w zamkniętym pomieszczeniu, w pobliżu obiektów narażonych na pożar, trzymając je w ręce, stojąc w oknie, na balkonie lub w tłumie. Nie baw się petardami po spożyciu alkoholu oraz nie podchodź do niewypałów.

Przechowywanie

Niezwykle istotną kwestią dotycząca użytkowania fajerwerków jest ich przechowywanie. Odpowiednie miejsce sprawia, że zachowują swój termin przydatności, dzięki czemu niewykorzystane materiały pirotechniczne można wykorzystać podczas innej okazji.

Należy pamiętać, że miejsce, w którym trzymasz fajerwerki, powinno być:

  • w dalekiej odległości od materiałów łatwopalnych oraz źródeł ciepła. Niedozwolone jest trzymanie środków pirotechnicznych w pobliżu grzejników, benzyny, czy rur gazowych;
  • suche. Zawilgocenie może uszkodzić fajerwerki, dlatego też warto zwrócić szczególną uwagę na wilgoć w piwnicach, garażach czy szopach, w których często przechowywane są te produkty;
  • z dala od dzieci. Choć fajerwerki służą do urozmaicenia zabawy, zabawkami nie są. Wszystkie materiały pirotechniczne muszą być odpowiednio zabezpieczone i znajdować się w miejscu niedostępnym dla najmłodszych. 

Gdzie kupić najlepsze artykuły na imprezę sylwestrową?

Jeśli planujesz wesele i chcesz zaskoczyć swoich gości pięknym pokazem pirotechnicznym lub szykujesz się na wystrzałowego sylwestra, koniecznie sprawdź naszą ofertę. Przy zakupie fajerwerków istotne jest, aby nabywać je w odpowiednim sklepie. Służby ratunkowe przypominają, by nie kupować ich na straganach. Wybierając produkty z naszego katalogu, masz pewność, że zostały dopuszczone do sprzedaży i są w pełni bezpieczne. Użytkowane zgodnie z przeznaczeniem i informacjami zawartymi w instrukcji gwarantują świetną zabawę.