Fajerwerki - Hurtownia fajerwerków - pokazy pirotechniczne - Fajerwerki na wesele

Jak zorganizować legalny pokaz sztucznych ogni?

Pokaz fajerwerków to widowisko, które na długo zapada w pamięć. Pirotechniczne show już dawno przestało być kojarzone wyłącznie z imprezami masowymi. Na uświetnienie fajerwerkami przyjęcia okolicznościowego i różnego rodzaju uroczystości decyduje się coraz więcej osób. Jeśli chcesz mieć efektowne sztuczne ognie na swoim ślubie, urodzinach lub innym ważnym wydarzeniu – sprawdź, o co powinieneś zadbać, aby wszystko odbyło się legalnie i bezpiecznie. pokaz sztucznych ogni na weselu

Dokładne planowanie  i dobór odpowiedniej przestrzeni

Wszystkie czynności wokół takiego przedsięwzięcia będą skupiać się głównie wokół bezpieczeństwa. Jest to kluczowe dla powodzenia pokazu. Aby zdążyć uzyskać niezbędne pozwolenia, do wydarzenia zacznij przygotowywać się co najmniej miesiąc wcześniej. W przypadku eventu masowego konieczne będzie rozpoczęcie działań z większym wyprzedzeniem. Spełnienie odpowiednich wymogów prawnych est warunkiem koniecznym do uzyskania pozwolenia na zorganizowanie imprezy. Ponadto musisz znaleźć miejsce, które znajdować się będzie w odpowiedniej odległości od:
  • stacji benzynowych,
  • samochodów,
  • zbiorników z łatwopalnymi substancjami,
  • budynków mieszkalnych,
  • gospodarstw rolnych,
  • schronisk,
  • siedlisk dzikich zwierząt.
Ważne jest nie tylko to, aby nikomu nic się nie stało. Nie możesz też narazić kogokolwiek na dyskomfort wynikający ze zbytniego hałasu. Dotyczy to zarówno ludzi, jak i zwierząt, które niezwykle silnie reagują na dźwięki petard. Przepisy mówią także o tym, że należy zachować 10 metrów odległości od punktu, z którego fajerwerki wylatują w niebo.

Postaw na produkty wysokiej jakości

Dodatkowo trzeba wiedzieć, że materiał pirotechniczny, musi pochodzić ze sprawdzonego źródła. Wykorzystywane mogą być tylko atestowane petardy – trakcie eventów masowych oraz tych prywatnych. Istotna jest także ich klasa. Niewielkie widowiska można przeprowadzić wyłącznie z użyciem petard klasy I i II. Fajerwerki klasy III mogą być odpalane wyłącznie na profesjonalnych pokazach pirotechnicznych i tylko przez osoby, które zdały stosowny egzamin przed komisją kwalifikacyjną – przewidziany w polskim prawie.

Przepisy i pozwolenia

  1. Jeśli zamierzasz uraczyć swoich gości spektaklem pirotechnicznym odbywającym się nie w Sylwestra, Nowy Rok lub w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych, potrzebujesz stosownego pozwolenia od Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Tylko w trzy, wyżej wymienione dni roku, odpalanie petard jest uznane za legalne. Z dobrych wiadomości – zezwolenie wydawane jest bezpłatnie, jednak, aby je otrzymać, musisz zadziałać z wyprzedzeniem. Wystarczy, że udasz się do prezydenta miasta lub władz gminy i złożysz wniosek. Dokument wystosuj minimum miesiąc przed planowanym wydarzeniem. W przypadku dużych imprez zadbaj o większy zapas czasu. W piśmie będziesz musiał dokładnie określić rodzaj oraz ilość petard i fajerwerków, które zostaną wykorzystane podczas imprezy. Konieczne będzie także dołączenie kserokopii oznaczenia oraz instrukcji obsługi sztucznych ogni.
  2. Całkowitym zakazem objęte jest wystrzeliwanie fajerwerków z balkonów oraz w pomieszczeniach zamkniętych. Pamiętaj, żeby ponownie nie odpalać petardy, która nie „zaskoczyła” za pierwszym razem. Materiałów pirotechnicznych nie wolno wrzucać w płomienie.
  3. Kary za nieprzestrzeganie przepisów są surowe. Naruszenie którejkolwiek z zasad lub przeprowadzenie pokazu zupełnie bez zezwolenia może skutkować nawet karą aresztu lub pozbawienia wolności. Najłagodniejszy wariant zakłada grzywnę, która nie należy do najniższych. Warto szczegółowo zapoznać się z przepisami dotyczącymi pokazów pirotechnicznych, a produkty odpowiedniej klasy i jakości wybrać w sprawdzonym sklepie.

Organizacja pokazu na specjalną okazję

Przeprowadzenie podniebnego show wymaga spełnienia wielu kryteriów. Jednak dla wyjątkowych wspomnień warto podjąć się jego organizacji. Efekty, jakie można osiągnąć dzięki fajerwerkom, wykraczają daleko poza zachwycające iluminacje. W naszej profesjonalnej hurtowni znajdziesz także sztuczne ognie, które pięknie wpiszą się w koncepcję ślubu, np. płonące serca lub dowolnie wskazane napisy. Proponujemy także okolicznościowe balony z helem oraz wynajęcie maszyny do baniek mydlanych. Dzięki temu stworzysz piękną oprawę wesela, urodzin lub innej, ważnej dla Ciebie okazji. Po więcej zapraszamy do sklepu Wulkan Fajerwerki!

Podsumowanie

Organizacja imprezy z petardami i sztucznymi ogniami wymaga przygotowania. Ogromną rolę w całym procesie odgrywa dobór odpowiedniego miejsca oraz zadbanie o komfort uczestników i okolicznych mieszkańców. Kluczowy jest także zakup sprawdzonych produktów pirotechnicznych. Zaopatrz się w godnej zaufania hurtowni, w której znajdziesz fajerwerki każdej klasy z odpowiednimi atestami. Postaw na miejsce, które zapewni Ci wybór materiałów, dzięki którym osiągniesz efekt, który zostanie w pamięci Twoich gości na długo. Wulkan Fajerwerki to sklep, w którym w dobrej cenie kupisz profesjonalne i amatorskie wyroby pirotechniczne, balony oraz inne dekoracje. Urządź z nami imprezę życia! Serdecznie zapraszamy do współpracy.