Jak zorganizować legalny pokaz sztucznych ogni?

Pokaz fajerwerków to widowisko, które na długo zapada w pamięć. Pirotechniczne show już dawno przestało być kojarzone wyłącznie z imprezami masowymi. Na uświetnienie fajerwerkami przyjęcia okolicznościowego i różnego rodzaju uroczystości decyduje się coraz więcej osób. Jeśli chcesz mieć efektowne sztuczne ognie na swoim ślubie, urodzinach lub innym ważnym wydarzeniu – sprawdź, o co powinieneś zadbać, aby wszystko odbyło się legalnie i bezpiecznie.

Planujesz pokaz sztucznych ogni na weselu? Oto 5 rzeczy, o których musisz pamiętać.

Są okazje, które zalicza się do najpiękniejszych momentów w życiu. Taką rangę ma ślub. To wyjątkowe wydarzenie wymagające nietuzinkowej oprawy. Atrakcji, która zauroczy gości i będzie powodem do dumy dla pary młodej. Sprawi, że wesele zapadnie w pamięci, będzie wspominane przez lata i podawane jako przykład imprezy, która zachwyciła dosłownie wszystkich obecnych. Jednym z bardziej efektownych pomysłów na urozmaicenie wesela jest pokaz fajerwerków. To zapierający dech w piersiach spektakl. Feeria barw sztucznych ogni na nocnym niebie zapewnia zapierające dech w piersiach widowisko. Takie, które nigdy nie powszednieje i się nie nudzi. Zrealizowane z rozmachem jest obowiązkowym elementem dużych uroczystości. Podnosi rangę imprezy i ją urozmaica. Coraz częściej uatrakcyjnia również wesele.

Kto wymyślił fajerwerki? Historia powstania sztucznych ogni

Ujarzmienie ognia przez pierwsze istoty ludzkie z pewnością zmieniło bieg historii, a mimo że od tamtego momentu upłynęło wiele tysięcy lat, żywy płomień wciąż fascynuje. Ogień służy nam już nie tylko po to, by się ogrzać i przygotować posiłek, ale pełni również funkcję rozrywkową – spotykamy się przy ognisku lub domowym kominku, zapalamy ozdobne świeczki, a ostatniego dnia każdego roku niebo nad naszymi głowami rozbłyska tysiącem kolorów. Fajerwerki to bez wątpienia najpopularniejszy sposób na uświetnienie wielu okazji, ale mało kto wie, kto wymyślił sztuczne ognie.

Ile kosztuje pokaz sztucznych ogni?

Profesjonalne widowisko pirotechniczne to niezwykłe przeżycie. Służy do uatrakcyjnienia imprez masowych i uroczystości rodzinnych. Jest to atrakcja, którą najczęściej można podziwiać na weselach, bywa kulminacyjnym momentem imprezy urodzinowej. Efektowny pokaz sztucznych ogni można zamówić na chrzciny, studniówki, rocznice, zaręczyny i wiele innych imprez okolicznościowych. Podniebne spektakle są modne nie tylko w Polsce, można je podziwiać we Francji w rocznicę zburzenia Bastylii i w USA w rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości. Pokaz fajerwerków to świetny pomysł na nietuzinkowy prezent, np. od rodziców dla pary młodej. Migoczące srebrne snopy iskier sprawią, że uroczystość zapadnie w pamięć na długo.

Pokazy fajerwerków i festiwale w Polsce w 2019 roku [Kalendarz]

Popularność pokazów z fajerwerkami i sztucznymi ogniami spowodowała, że organizowane są ich cykliczne odsłony w formie festiwalu. Część z nich ma charakter międzynarodowy, ale i te o zasięgu krajowym mają swoich wiernych wielbicieli i ugruntowaną renomę. Biorą w nich udział uznane zespoły, które uczestniczą regularnie w wydarzeniach o randze festiwalu na całym świecie, rywalizując między sobą o laur zwycięstwa. Przygotowane przez nich pokazy są unikatowym dziełem artystycznym. Które z nich szczególnie warto zobaczyć w 2019 roku? Poniżej przybliżamy subiektywną listę, zapraszając na wyjątkową ucztę dla oczu – taką, która nigdy nie powszednieje i się nie nudzi.